Warszawa to miasto pełne atrakcji i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajdziesz tu wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno dla miłośników historii i kultury, jak i fanów aktywnego wypoczynku czy rozrywek nocnych. W poniższym tekście przedstawimy kilka propozycji na fajne zajęcia w Warszawie.

10 ciekawych miejsc w Warszawie, których nie znasz

Warszawa to miasto, które ciągle żyje. Pełne turystów z różnych zakątków świata i lokalnych mieszkańców szukających rozrywki po pracy. W tej wielkiej metropolii znajdują się tysiące miejsc do odwiedzenia – muzea, galerie sztuki, kina czy teatry.

Jednakże istnieją miejsca w Warszawie o których mało kto wie i są one równie interesujące jak te bardziej znane atrakcje.

1) Muzeum Fryderyka Chopina
To jedno z najmniejszych muzeów w stolicy Polski ale również jedno z najlepszych dla miłośników muzyki oraz historii życia słynnego kompozytora polskiego pochodzenia.
2) Cmentarz Powązkowski
Cmentarza jako takiego nie można nazwać ciekawym miejscem jednak na tym konkretnym można znaleźć groby wybitnych Polakow tj: Maria Skłodowska-Curie czy Stefan Starzyński.
3) Teatr Wielki-Opera Narodowa
Teatr ten jest główny obok Opery Krakowskiej budynek operowy w Polsce . Wybudowany został podczas II Rzeszy Niemieckiej .
4) Zamek Królewski
Znajdujący się przy placu Zamkowym symbol warszawy przedwojennej zabudowy , był siedziab złotej wolności a także królach Stanisław August Poniatowski oraz Jan III Sobieskim .
5 ) Pałac Kultury i Nauki
Jest to najwyższy budynek w Warszawie, a jednocześnie jeden z jej symboli.
6 ) Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Wilanowie
Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Warszawie – katedra rzymskokatolicka należąca do dekanatu śródmiejskiego II diecezji warszawsko-praskiej.
7) Muzeum Narodowe
Muzeum jest instytucją państwową powstałą już ponad 150 lat temu . Znajduje się przy ulicy Aleje 3 Maja .
8) Park Skaryszewski
Park ten znajduję sie pomiędzy dzielnicami Praga Południe oraz Śródmiescie wschód , ma on około 60 hektarów powierzchni co sprawia że można tam znaleźć wiele ciekawy atrakcji tj: baseny czy korty tenisowe.
9) Centrum Nauki Kopernik
To interaktywna wystawa dla dzieci jak również dorosłych gdzie każdy może przetestować swoją wyobraźnię poprzez zadania edukacyjne oparte o naukę matematyki , biologii czy fizyki .
10 ) Pałac Czetwertyńskich-Giedroyciów (ul.Krasińskiego)
Pała sprowadza uwagę swym piękny fasadem oraz arcydziełem sztuki barokowej .

Podsumowując, Warszawa oferuje wiele miejsc do odwiedzenia i odkrycia. Oprócz znanych atrakcji turystycznych istnieją miejsca, których wartości nie są powszechnie rozpoznane ale równie interesujące jak popularne muzea czy teatry. Cieszmy się z tego co miasto nam daje i wybierajmy ciekawe miejsca które jeszcze przed nami!

Zapraszam do odwiedzenia strony https://www.pasjopolis.pl/ – znajdą tam Państwo wiele ciekawych propozycji na spędzenie czasu w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here