Gdzie jechać z Warszawy? To pytanie, które często zadają sobie mieszkańcy stolicy Polski. Znajdując się w samym sercu kraju, mają oni dostęp do wielu atrakcyjnych miejsc zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji na interesujące wyjazdy z Warszawy dla osób szukających odpoczynku i ciekawych przygód poza miastem.

10 najpiękniejszych miejsc w Polsce, do których możesz dotrzeć z Warszawy

Gdzie jechać z Warszawy? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy, którzy chcieliby uciec od miejskiego zgiełku i spędzić weekend lub krótki urlop w pięknych okolicach Polski. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko, aby znaleźć interesujące miejsca – wiele atrakcyjnych destynacji znajduje się w bliskiej odległości od Warszawy.

1. Mazury
Mazury to raj dla miłośników żeglarstwa i kajakarstwa oraz osób ceniących ciszę i spokój otaczającej przyrody. Z Warszawy do Giżycka można dotrzeć samochodem lub pociągiem w nieco ponad 3 godziny.

2. Białowieża
Białowieski Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski ze swoim unikalnym ekosystemem Puszczy Białowieskiej – ostatniego nizinno-europejskiego lasu pierwotnego o charakterystycznej faunie zwierząt jak wilk czy żubr . Dojazd zajmuje około 3 godzin samochodem lub autobusem.

3.Gdynia
Miasto portowe Gdynia oferuje doskonałą infrastrukturę turystyczną: liczne hotele, restauracje oraz plaże nad Morzem Bałtyckim które są idealną opcją na rodzinny odpoczynek.. Ze stolicy do Gdyni jest możliwość dojechać w około 3 godziny samochodem lub pociągiem.

4. Karkonosze
Karkonoski Park Narodowy to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Zimą można tu zjeżdżać na nartach bądź sankach, latem zaś spacerować po pięknych szlakach turystycznych i podziwiać góry oraz malowniczą panoramę Kotliny Jeleniogórskiej . Dojazd zajmuje około 4 godzin samochodem lub autobusem.

5.Sandomierz
Sandomierz to jedno z najpiękniejszych miast Polski ukrytych nad Wisłą ze swoimi urokliwymi uliczkami , klimatycznymi kamienicami i niepowtarzalnym rynkiem..Ze stolicy do Sandomierza jest możliwość dotrzeć w ciągu dwóch godzin jadac autostadem czy też koleją .

6.Bieszczady
Bieszczady są idealne dla osób ceniących sobie ciszę oraz kontakt z przyrodą, którzy chcę oddalić się od miejskiego hałasu . Warto wybrań się na pieszy trekking albo przejażdzkę konną przez Gory Stołowe – jeden dzień spędzone tam daje siły na cały tydzień pracy! Ze Warszawy trasa potrwa ponad osiem a półgodziny..

7.Krynica-Zdrój
Miasto uzdrowiskowe Krynica-Zdrój oferuje wiele atrakcji turystycznych, w tym piękne trasy spacerowe oraz liczne spa i sanatoria. Dojazd z Warszawy zajmuje około 4 godzin samochodem lub pociągiem.

8.Szczyrk
Szczyrk to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, ale oferuje również wiele atrakcji dla osób nie uprawiających sportów zimowych. W okolicy znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych i miejsc wartych odwiedzenia – takich jak Skoczowska Baszta czy Barania Góra . Ze stolicy do Szczyrku można dotrzeć samochodem lub autobusem w ciągu kilku godzin.

9.Zamek Książ
Zamek Książ położony jest na Dolnym Śląsku niedaleko Wałbrzycha , Jego historia ma ponad tysiąc lat.. Znajdują się tam m.in. ogromna biblioteka oraz luksusowo urządzone pomieszczenia królewskie – idealnie zachowane szczególnie te które były używane przez księcia Bolko II Swidnicki.
Do zamku prowadzi malownicza droga która potrwa nam cztery a półgodziny jady samochodowej ze stołecznego miasta..

10.Gdańsk
Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast nad Morzem Bałtyckim pełnego historii kulturalnej dedykacji polskeigo żegluga rzeczengo.Bogata architektura, muzea i niepowtarzalny klimat sprawiają , że warto tu spędzić kilka dni. Z Warszawy do Gdańska można dotrzeć samochodem lub pociągiem w ciągu około 3 godzin.

Podsumowując, Polska ma wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia – zarówno dla miłośników przyrody jak i kultury czy sportu. Dla mieszkańców stolicy dostępność wielu atrakcyjnych destynacji jest dodatkowym atutem – zaledwie kilkugodzinna podróż pozwala na ucieczkę od miejskiego zgiełku i relaks wśród malowniczych krajobrazów..

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.delite.pl/ w celu znalezienia ciekawych miejsc na wyjazd z Warszawy. Poniżej znajduje się link, który przekieruje Cię bezpośrednio na stronę:
https://www.delite.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here