Gdzie w niedzielę na Śląsku? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób poszukujących ciekawych miejsc do spędzenia wolnego czasu w regionie. W zależności od preferencji i zainteresowań, na Śląsku znajdziemy wiele atrakcyjnych opcji – od spacerów po malowniczych parkach i ogrodach, przez zwiedzanie muzeów czy katedr, aż po aktywności sportowe lub relaks nad jeziorem.

10 atrakcji w niedzielę na Śląsku

Wakacje są już za nami, a zimowe wieczory coraz dłuższe. Często jednak w weekendy ciągle szukamy sposobów na spędzenie czasu poza domem. Jeśli mieszkasz na Śląsku i nie wiesz co robić w niedzielę, mamy dla ciebie kilka propozycji.

1. Wizyta Muzeum Śląskiego

Muzeum jest jednym z największych muzeów historycznych we wschodniej Europie oraz głównym miejscem kultury regionu śląskiego. Znajduje się ono przy ulicy Tadeusza Dobrowolskiego 1a/3 w Katowicach i oferuje bogatą kolekcję dzieł sztuki od prehistorii do współczesności.

2.Wycieczka do Parku Ślaskiego

Park ten to jeden z najpiękniejszych parków miejskich Polski znajdujący się pomiędzy Chorzowem a Bytomiem . Oferuje szerokopojety wybór atrakcji zarówno sportowych jak również turystycznych , które sprawią że każdy będzie chciał tam wrócić jeszcze raz .

3.Kino studyjne Lumiere

To kino mieści się przy ulicy Pawła Stalmacha 6-8 /w Katowicach/. Kina te specjalizują sie przede wszystkim filmami artystycznymi i festiwalami filmowymi organizowanymi przez Miasto..

4.Zoo Safari Borysewo

ZOO safari obejmuje obszar ponad hektara terenu leśnego i wodnego . To jedno z największych zoo safari w Polsce, gdzie znajduje się wiele gatunków zwierząt.

5.Wystawy czasowe Galerii Sztuki Współczesnej

Galeria sztuki współczesnej mieści się przy ulicy Tadeusza Dobrowolskiego 1a/3 Katowice. Oferuje ona wystawę dzieł sztuki zarówno polskich jak również zagranicznych artystów .

6.Kopalnia Guido

Kopalnia ta to jeden z najsłynniejszych obiektów turystycznych na Śląsku , który oferuje możliwość poznania historii wydobycia kruszców oraz inżynierii środowiska.

7.Aqua Park Redzikowo

Aqua park ten jest doskonałą propozycją dla tych którzy uwielbiają baseny i wszystko co wiążące sie ze sportami aquatycznymi . Znajduję sie pomiędzy Gliwicami a Zabrzeniem.

8.Muzeum Księżniczki Daisy Radziwiłowej Białaczowie

Muzeum to zostało założone przez księżniczkę Daisy Radziwiłła która była prawdziwa postacią historyczną na ziemiach od wschodu do zachodu Europy, zamieszkałe przez różne narody .

9.Centrum Nauki I Techniki MUSEONIKUM – Hala Stulecia we Wrocławiu

Museonikum mieszci sie we wnętrzu hali stulecia we Wrocławiu. Jest to jedno z największych centrów nauki i techniki w Polsce, oferujący wiele interaktywnych wystaw oraz warsztatów dla dzieci.

10.Park rozrywki Zatorland

Park ten jest doskonałym miejscem na spędzenie czasu zarówno dla dorosłych jak również dzieci . Oferuje szeroki wybór atrakcji takich jak tor gokartowy czy park linowy.

Podsumowując , Śląsk ma naprawdę dużo do zaoferowania jeśli chodzi o niedzielne atrakcje. Bez względu na twoje upodobania, znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!

Wezwanie do działania: Sprawdź oferty na zlecenia.pl, aby znaleźć interesujące wydarzenia w niedzielę na Śląsku!

Link tagu HTML :

Zobacz oferty na zlecenia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here