Aby schudnąć 1 kg trzeba spalić około 7,700 kcal więcej niż się spożywa. To oznacza, że aby osiągnąć ten cel należy zwiększyć aktywność fizyczną i/lub zmniejszyć ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Różne czynniki takie jak wiek, płeć oraz poziom aktywności wpływają na to ile kroków konkretna osoba musi wykonać by uzyskał taki wynik. Jednakże ogólnie rzecz biorąc przyjmuje się, że aby stracić jeden kilogram masy ciała potrzebujemy przejść od 70 do nawet ponad stu kilometrów lub spędziła godzinę dziennie przez prawie miesiąc na rowerku stacjonarnym czy też innej formie treningu cardio intensywnego.

10 sposobów na zwiększenie ilości kroków i spalenie 1 kg

Schudnięcie jednego kilograma nie jest łatwe i wymaga od nas poświęcenia. Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na utratę wagi, jest ilość kalorii spalanych przez organizm. Im więcej ruchu wykonujemy, tym większą ilość kalorii spalamy.

Dlatego też warto postawić sobie cel – wykonać odpowiednią liczbę kroków dziennie oraz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Oto dziesięć sposobów na zwiększenie liczby kroków i schudnięcie jednego kilograma:

1) Chodź pieszo do pracy lub szkoły

Jeśli masz taką możliwość to korzystaj zeń! Zamiast jechać samochodem czy autobusem spróbuj przejść taki dystans pieszo.

2) Korzystaj z drabinek przy każdej okazji

To bardzo dobry sposób na poprawienie kondycji fizycznej oraz równocześnie przyspieszenia procesu chudnięcia.

3) Wybierz miejsce daleko od sklepu/sklepiku/itd…

Nie parkuj pod samym wejściem tylko idź trochę dalej – te dodatkowe metry przyczynią się do Twojej aktywności fizycznej!

4) Spaceruj w przerwie obiadowej

Zamiast siedziec przed komputerem lub telewizorem pójdziesz jeszcze raz „na powietrzu”. Dzięki temu uzyskałeś już dodatkowe kilka kroków!

5) Zmień nawyki

Zamiast korzystać z windy, wsiądź na schody. To świetny sposób na poprawę kondycji i spalenie kalorii.

6) Chodzenie po sklepach bez celu

Idąc po galeriach handlowych albo dużych centrach kupowych warto przespacerować się całkowicie – od jednego końca do drugiego.

7) Spaceruj z psem lub dzieckiem

To dobry pretekst, by wyjść z domu i poruszać się aktywnie. Dziecko będzie szczęśliwe a Twój pies także! W ten sposób nie tylko spalisz kalorie ale również nabierzesz sił oraz odpoczniesz psychicznie.

8) Postaw sobie cel ilościowy kroków dziennie (np 10 tysięcy)

Cel motywuje człowieka – postarajmy sie osiągnąć to „magiczne” dziesięć tysięcy kroków dziennie!

9 ) Wybierz inny środek transportu niż samochód

Oprócz rowerowania czy jazdy na hulajnodze warto też spróbować: rolki jak również deskorolki !

10 ) Podsumowanie:

Chodzenie jest podstawowym elementem naszego dnia codziennego dlatego ważne abyśmy mieli odpowiedni rozmiar buta, który umożliwi nam swobodną chodzići ruch nogami tak żeby nic nas nie krępowało . Jak widac są różnorakie sposoby które pozwalają nam utrzymać się w formie i jednocześnie schudnąć, trzeba tylko zdecydować sie na zmiany!

Wezwanie do działania: Aby schudnąć 1 kg, trzeba wykonać około 10 tysięcy kroków. Zachęcamy do odwiedzenia strony OceniaCY.pl i znalezienia inspiracji dla aktywnego stylu życia!

Link tag HTML :
Odwiedź stronę OceniaCY.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here