Ile trwa zwiedzanie trasy królewskiej? Zwiedzanie trasy królewskiej, czyli szlaku turystycznego wiodącego przez najważniejsze zabytki i atrakcje Warszawy, może być różnej długości w zależności od preferencji oraz czasu przeznaczonego na zwiedzenie. Jednakże standardowy czas przewidziany na pełne pokonanie całej trasy wynosi około 3-4 godzin.

10 rzeczy, które musisz zobaczyć na trasie królewskiej

Ile trwa zwiedzanie trasy królewskiej? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących wizytę w stolicy. Trasa Królewska to jedno z najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych miejsc Warszawy, pełne historii oraz architektury. Jest ona symbolem potęgi polskiego państwa i kultury.

1. Pałac Staszica

Jednym z pierwszych punktów na trasie jest Pałac Staszica – siedziba Polskiej Akademii Nauk od 1952 roku. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Historii PAN prezentujące historię nauki w Polsce.

2. Uniwersytet Warszawski

Następnie warto udać się do głównego gmachu Uniwersytetu Warszawskiego znajdującego się przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 – jeden z symboli miasta oraz centrum naukowe kraju.

3.Palace of Culture and Science

Kolejny obowiązkowy przystanek na trasie królewskiej to Zamek Książąt Mazowieckich mieszczący dziś instytut sztuki plastycznej Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki.widok wiszącej kopuły nad skrzyżowaniem Aleje Jerozolimskie / ulicy Marszałkowskiej.to nie tylko budynek o charakterze administracyjnym, ale również miejsca licznych wydarzeń kulturalnych jak koncerty czy spektakle.

4. Łazienki Królewskie

To najpiękniejszy park w Warszawie, zlokalizowany na południu miasta, który powstał dzięki upodobaniu do przyrody ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. W samym centrum znajduje się pałac na Wodzie oraz klasycystyczny teatr.

5.Kościół św.Anny

Ten barokowy kościół jest jednym z najsilniej odczuwalnych punktów krajobrazowych Trasy Królewskiej i ważnym miejscem kultury religijnej stolicy od XVII wieku.

6.Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum poświęcone życiu i twórczości polskiego kompozytora Fryderyka Chopina mieści się w XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Okólnik 1; to obowiązkowe miejsce dla każdego fana muzyki romantycznej!

7.Państwowa Galeria Sztuki Zachęta

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki to instytucja artystyczna założona przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych już w 1860 roku! Obecnie galeria prezentuje wystawy sztuki współczesnej m.in. dzieła takich artystów jak: Zbigniew Libera czy Katarzyna Kozyra .

8.Zamek Ujazdowski

Kolejne niezbędne miejsce podczas zwiedzania trasy królewskiej to Zamek Ujazdowski, który mieści w sobie Centrum Sztuki Współczesnej. To miejsce szczególne dla tych, którzy interesują się sztuką nowoczesną.

9.Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe to jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych kraju. Mieści ono kolekcję dzieł sztuki polskiej i europejskiej od średniowiecza po współczesność – obowiązkowa pozycja na trasie królewskiej!

10.Zamek Królewski

Ostatnim punktem Trasy Królewskiej jest Zamek Królewski – jeden z symboli Warszawy oraz siedziba Muzeum Pałacu Kultury i Nauki prezentującego historię Polski począwszy od czasów piastowskich a kończywszy na XX wieku.

Zwiedzenie całej trasy zajmuje około 3-4 godzin, ale warto przeznaczyć cały dzień aby dokładnie zapoznać się ze wszystkim co ma do zaoferowania stolica!

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.3siostry.pl/ w celu uzyskania informacji na temat czasu trwania zwiedzania trasy królewskiej oraz dokonanie rezerwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here