Dla początkujących, najlepszym wyborem są góry o łagodnych zboczach i niewielkiej wysokości. Oto kilka propozycji:
– Bieszczady – piękne krajobrazy, wiele łatwych szlaków turystycznych
– Karkonosze – liczne trasy dla początkujących, ciekawe formacje skalne
– Gorce – mniej popularna okolica z pięknymi widokami na Tatry i Pieniny
W każdym przypadku warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do wspinaczki oraz zachowywać ostrożność na szlaku.

10 najlepszych gór dla początkujących

Góry to wspaniałe miejsce, gdzie można odpocząć od codziennych obowiązków i zatracić się w pięknie natury. Dla początkujących turystów górskich może być trudno wybrać odpowiednią trasę, która nie będzie zbyt wymagająca dla ich umiejętności. Z myślą o takich osobach przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych gór dla początkujących.

1. Góry Świętokrzyskie – te niskie pasmo górskie jest idealne dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z trekkingiem lub chodzeniem po górach. W regionie znajduje się wiele łatwych szlaków turystycznych oraz malowniczych krajobrazów.

2. Karkonosze – ten masyw leży na pograniczu Polski i Czech i oferuje mnóstwo atrakcji zarówno letnich jak i zimowych (narciarstwo). Najwyższym szczytem jest Śnieżka mający wysokość 1603 metrów nad poziomem morza.

3.Tatry Zachodnie – to jedna ze znanych polskich grup tatrzańskiej ,która posiada sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia np.: Dolina Chochołowska czy Morskie Oko .

4.Sudety – sąsiadujące pasma Sudetowe: Karkonosze ,Śnieznik,Masif Králický a także Góry Izerskie to idealne miejsce dla początkujących. W Sudetach można znaleźć łatwe szlaki turystyczne, gdzie podziwia się piękno natury.

5.Bieszczady – te góry są malownicze i pełne uroku .W Bieszczadach znajduje się wiele ciekawych miejsc takich jak np.: Solina czy Tarnica (najwyższy szczyt w Bieszczadach).

6.Gorce – pasmo położone na terenie Małopolski ,znane jest z licznych łąk oraz widoków panaromicznych .

7.Pieniny – Park Narodowy Pieniński to raj dla miłośników przyrody. Na terenie parku znajdują się trasy spacerowe o różnym stopniu trudności a także atrakcje turystycznie takie jak spływ Dunajcem

8.Szlak Orlich Gniazd- ten historycznie ważny szlak prowadzi przez kilka zamków krzyżackich i rycerskich na Dolnym Śląsku. To świetna okazja do połączenia zwiedzania z aktywnym wypoczynkiem.

9.Macierzyste Tatry – choćby ze względu na niedostępność ścieży Turysta powinien być zaopatrzony w odpowiedni sprzęt przed wejściem .

10.Kamieniecki Potok– nieco mniej popularna ale równie interesująca propozycja trekkingowa ,pozwala poznanie Walimskiego Parku Krajobrazowego.

Powyższe pasma górskie to wspaniałe miejsca do rozpoczęcia przygody z trekkingiem lub chodzeniem po górach. Warto jednak pamiętać, że każda trasa powinna być dobrana odpowiednio do naszych umiejętności i kondycji fizycznej. Przed wyjściem na szlak warto również zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt tak jak np.: buty , plecak czy kurtkę przeciwdeszczową . Wszystko dla bezpieczeństwa podczas aktywnego odpoczynku

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.kazdyznas.pl/ w celu znalezienia informacji na temat gór odpowiednich dla początkujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here