Regiony górskie w naszym kraju to wyjątkowo atrakcyjne tereny pod względem turystycznym. Szczególnie dotyczy to Podhala, które może zaspokoić oczekiwania zarówno osób preferujących odpoczynek w stylu slow, jak i aktywnych turystów, uwielbiających trekking po górach czy intensywne zwiedzanie. Jeśli planujesz wyjazd na południe naszego kraju, a szukasz gotowej inspiracji, to skorzystaj z naszej wskazówki i wybierz się właśnie na Podhale. Dlaczego warto? Sprawdź tych kilka powodów.

Unikalne krajobrazy

Na pewno zgodzisz się z opinią, że Podhale, a szczególnie region tatrzański, to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Decydują o tym przede wszystkim niezwykle malownicze krajobrazy. Jeśli uwielbiasz podziwiać górskie szczyty i całe pasma, to na Podhalu możesz napawać się tymi widokami do woli. Trudno o jakąkolwiek konkurencję dla panoramy Tatr Wysokich i Zachodnich.

Przepiękne miejsca dostępne również dla osób z gorszą kondycją

To nieprawda, że Tatry są zarezerwowane wyłącznie dla młodszych, w pełni sprawnych turystów. Piękno tych gór mogą odkrywać również osoby starsze, z różnymi dysfunkcjami czy po prostu zaległościami kondycyjnymi.

Zauważmy, że w Tatrach jest wiele stosunkowo łatwych szlaków, by wymienić tylko ten do słynnego Morskiego Oka, Doliny Chochołowskiej, Doliny Małej Łąki czy nawet Doliny Kościeliskiej.

Coś dla uwielbiających aktywny wypoczynek

Podhale to idealny kierunek wyjazdowy dla tych, którzy nie wyobrażają sobie np. całodziennego leżenia na plaży czy samego kontemplowania gór zza restauracyjnego stolika. Jeśli cenisz sobie aktywny wypoczynek i chcesz spróbować pełnoprawnego trekkingu, to Tatry są propozycją dla Ciebie.

Po polskiej stronie Tatr znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych szlaków o różnym poziomie trudności, które pozwalają już poczuć namiastkę prawdziwego taternictwa, a jednocześnie są stosunkowo bezpieczne i nieprzesadnie wymagające kondycyjnie. Wspomnijmy chociażby o szlaku do Murowańca i dalej Czarnego Stawu Gąsienicowego czy o wspinaczce do zachwycającej Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Kierunek całoroczny

Podhale jest równie atrakcyjne o każdej porze roku, wiosną zachwycając fantastycznymi widokami budzącej się przyrody (kojarzysz słynne krokusowe dywany w Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej?), latem sprzyja górskim wędrówkom, jesienią pozwala na delektowanie się ciszą na szlaku, a zimą oczywiście stanowi raj dla narciarzy i snowboardzistów.

W dodatku na Podhalu mamy całe mnóstwo atrakcji dosłownie na wyciągnięcie ręki, by wymienić tylko:

  • Spływ Dunajcem;
  • Krupówki;
  • Gubałówkę;
  • Muzeum Tatrzańskie;
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego;
  • Zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku;

Dodajmy również, że Podhale jest jednym z ostatnich regionów w Polsce, w którym nadal kultywuje się lokalne tradycje i folklor. Jeśli więc chcesz poznać bliżej szeroko pojętą góralszczyznę, z jej kuchnią, muzyką, strojami i gwarą, to bez zastanowienia postaw na Podhale.

Więcej powodów, dla których planując wyjazd w góry warto wybrać się na Podhale, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-jechac-w-gory-i-dlaczego-na-podhale.

Termy BUKOVNA – jedna z podhalańskich perełek

Osobny akapit warto poświęcić Termom BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jednemu z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną na Podhalu. To powód sam w sobie, aby wybrać się pod Tatry na weekend czy pełnoprawny urlop.

Termy BUKOVINA stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku zarówno dla par, rodzin z dziećmi, jak i seniorów. Oferują aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, Strefę Dzieci i Młodzieży ze zjeżdżalniami i siatką do wspinaczki wodnej, strefę relaksu z saunami suchymi, łaźniami parowymi, kabinami na podczerwień i Lakonium (komfortowa sauna łącząca cechy sauny suchej i mokrej), a także strefę SPA Wellness BUKOVINA, gdzie można skorzystać z różnorodnych zabiegów odnowy biologicznej i masaży.

Termy BUKOVINA są zasilane najwyższej jakości wodą termalną pozyskiwaną z ujęcia na głębokości 2400 metrów. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa i fluorkowa, o mineralizacji 1593,2 mg/dm3. Zawiera aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, takich jak potas, magnez, żelazo, chrom, siarka, krzem, mangan, selen, lit, wapń, sód oraz specyficzne składniki, tj. siarkę dwuwartościową i fluorki, co decyduje o jej potencjalnych właściwościach leczniczych.

Z pełną listą atrakcji Term BUKOVINA zapoznasz się na stronie internetowej obiektu, na której możesz też wygodnie kupić bilety online i uniknąć kolejek do kasy – https://www.termybukovina.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here