Co jest zabronione w Egipcie?

Egipt, kraj bogatej historii i fascynującej kultury, ma również pewne zasady i przepisy, których trzeba się przestrzegać. Podczas podróży do tego pięknego kraju warto być świadomym czego można unikać oraz czego należy unikać.

Zakazane substancje

Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących zakazu w Egipcie są narkotyki. Wszelkiego rodzaju używki są surowo zakazane i podlegają karze więzienia. Nie tylko posiadanie narkotyków jest nielegalne, ale także ich sprzedawanie czy zażywanie.

Nagrania bez zgody

Kolejną rzeczą której należy stronić od to nagrywanie ludzi bez ich zgody lub fotografowanie miejsc o strategicznym znaczeniu jak lotniska czy wojskowe obiekty; takie zachowanie może zostać uznane jako naruszenie prywatności albo nawet akt terroryzmu.

Płonące flagi egipskie

Szanuj lokalną symbolikę! Pamiętaj że płonąca flaga egipska to dla mieszkańców wyraz głębokiego obrażenia uczuciowego dlatego też osoba która dopuszczona się takiego haniebnego występku zostaje karana według prawa Egiptu.

Religijne zakazy

Egipt jest głęboko religijnym krajem, dlatego należy szanować miejscowe praktyki i tradycje. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Nie dotykać Koranu publicznie

Koran uważany jest za świętą księgę przez muzułmanów, więc nie wolno jej profanować czy też używać w sposób obraźliwy. Dotykanie Koranu publicznie może być uznane za akt bluźnierstwa.

Zasady ubioru dla kobiet

Dla kobiet podróżujących do Egiptu ważne jest przestrzeganie odpowiednich zasad odnoszących się do stroju. Należy nosić skromną odzież zakrywającą ramiona oraz nogi powyżej kolana szczególnie przy zwiedzaniu świątyń i meczetów aby uniknąć obrazy uczuc religijnych mieszkańców kraju.

Akceptacja picia alkoholu

Mimo że w Egipcie dostępny jest alkohol to jednak spożywanie go na ulicach lub innych miejscach publicznych nie są akceptowane; lepiej ograniczyć jego konsumpcję tylko do specjalistycznej gastronomii albo hotelowego baru gdzie tego typowe działanie będzie tolerowane


Podsumowanie:
Egipt to kraj o bogatej historii i fascynującej kulturze, ale też miejscem gdzie obowiązują pewne zakazy. Należy pamiętać o przestrzeganiu prawa dotyczącego narkotyków oraz unikać nagrywania ludzi bez ich zgody. Szanuj lokalną symbolikę, nie dopuszczaj się profanacji flagi egipskiej. Pamiętaj także o szacunku wobec religijnych zasad – nie dotykaj publicznie Koranu i dostosuj swój strój do wymagań kraju.

Ważne jest poszanowanie lokalnych zwyczajów i tradycji podczas podróży do Egiptu, aby zapewnić sobie przyjemny pobyt oraz uniknąć konsekwencji prawnych czy naruszenia uczuć mieszkańców tego pięknego kraju.

Wezwanie do działania:

Zapoznaj się z przepisami prawnymi dotyczącymi zakazanych czynności w Egipcie. Przejdź pod poniższy link, aby uzyskać więcej informacji:
Kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here