Zbliża się lato, a wraz z nim okres wakacyjny. Warto więc już teraz zastanowić się, w jakim miejscu spędzić urlop. Większość z nas marzy o wakacjach w egzotycznych krajach, co nie jest niczym dziwnym po zimie spędzonej w naszym kraju. Chciałoby się wreszcie wygrzać na plaży i popływać w ciepłym morzu. Tylko jaki kierunek wybrać?

Tunezja – wczasy naszych marzeń

Jednym z najbardziej lubianych i najchętniej wybieranych kierunków na wakacyjne wyjazdy jest Tunezja. Co nas tak pociąga w tym miejscu? Na pewno jego egzotyka i ciepłe morze, ale przede wszystkim przystępne ceny. Poza szerokimi, piaszczystymi plażami i egzotycznym wnętrzem lądu, spragnionych wypoczynku turystów przyciągają również luksusowe hotele. Dodatkowo Tunezja jest krajem, w którym zamieszkują bardzo gościnni i otwarci ludzie, z którymi można porozumieć się w języku arabskim, ale też francuskim. Tak, jak wiele państw, również i Tunezja jest miejscem licznych kontrastów. Obok pięknych i bogatych budynków i ludzi widać też biedę. Warto dodać, że chociaż aż 98 % ludzi wyznaje tam islam, mniejszości katolików i żydów nie muszą się niczego obawiać. Wyznawcy tych wiar w zgodzie żyją obok siebie.

Co sprawia, że warto wybrać wczasy w Tunezji?

* Wśród licznych miejsc, które warto zwiedzić w tym kraju, wymienić należy jego stolicę Tunis. To właśnie tu mieszka trzecia część ludności tego kraju. Tunis szczyci się bogatą historią, sięgającą czasów starożytności. Na szczególną uwagę zasługuje Medina czyli stare miasto Tunisu wraz z zabytkami i muzeami, ale też targowiskiem z mnóstwem jedzenia, takim jak świeże ryby, warzywa czy owoce. W sklepikach można nabyć także ręcznie wyrabianą biżuterię. Natomiast w licznych restauracjach warto skosztować potraw tunezyjskiej kuchni, które na pewno znajdą uznanie nawet najbardziej wybrednych smakoszy. W dodatku ceny nie są wysokie.

* Bardzo ciekawym miejscem jest Monastir, miasto w którym urodził się Habiba Bourguiba, pierwszy prezydent niepodległej Tunezji. To właśnie dzięki niemu państwo stało się tolerancyjne i nowoczesne, między innymi poszerzono prawa kobiet i zakazano małżeństw poligamicznych.

* Wielu turystów przyciąga także miasto Sousse uznawane za stolicę rozrywki z pięknymi zabytkami i ciekawym muzeum archeologicznym.

* Będąc w Tunezji nie sposób nie zobaczyć na własne oczy słynnego, trzeciego co do wielkości na świecie amfiteatru, który niegdyś służył mieszkańcom dla rozrywki, ale także i obrony. To właśnie w tym magicznym miejscu, dzięki jego wspaniałej akustyce, organizuje się co roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Symfonicznej.

* Jedno z najważniejszych świętych miejsc islamu znajduje się w Kairouan, które mieści ponad sto meczetów. Warto zobaczyć zwłaszcza Wielki Meczet z IX wieku.

* Niesamowite wprost widoki czekają na turystów w górskiej oazie Chebika. Obraz surowych, ale pięknych gór, zielonych palm i błękitnej wody pozostanie w ich pamięci na zawsze.

* Jeszcze jedną niezwykłą atrakcją Tunezji są domy wykute w skale, znajdujące się w miejscowości Matmata. Wprawdzie pozostało już tylko kilkanaście takich zamieszkałych domów, warto je jednak zobaczyć, gdyż jest coraz mniej ludzi, którzy chcą mieszkać w tak surowych warunkach.

Podsumowując, trzeba powiedzieć, że kto nie był jeszcze w Tunezji, powinien tam pojechać i na pewno się nie zawiedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here