Jeżeli szukasz przyjemnego miejsca na odpoczynek i chciałbyś udać się do kraju, gdzie można zjeść pyszne słowiańskie potrawy, to warto zastanowić się nad wyjazdem do Macedonii. Możesz udać się tam własnym środkiem transportu, choć podróż będzie kosztowała Cię wiele energii, albo pokusić się o zorganizowaną wycieczkę. Udając się do biura podróży zostaniesz zasypany ulotkami, na których będą widniały hasła typu: „Macedonia – wczasy Twoich marzeń”, i choć kraj ten kojarzy się ciągle z biedą, to ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele.

Perfekcyjnym miejscem na odpoczynek w Macedonii jest zlokalizowane nad jeziorem Ochrydzkim miasto Ochryda. Choć w miejscu tym widać wciąż, że Macedonia długo walczyła o swą niepodległość, nie będziesz żałował swojego wyboru. Jezioro Ochrydzkie ulokowane jest wśród pięknych gór. Ten akwen wodny zachwyca przyjezdnych lazurową barwa wody i dużą ilością znajdujących się w niej ryb. Jeżeli udajesz się na wypoczynek z dziećmi, to możesz być pewny, ze docenią ciepłą wodę jeziora i zachwycą się krajobrazem. Będąc w Ochrydzie warto zwiedzić zabytkowy kościółek, który umiejscowiony jest na brzegu jeziora, czyli cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo, czyli miejsce które zrzesza co roku wielu turystów.

Innym miejscem o podobnej tematyce jest Cerkiew św. Zofii. Ponadto w mieście znajduje się starożytny teatr, którego historia sięga czasów hellenistycznych. Inną ciekawą opcją spędzania czasu w tym mieście jest spacer w kierunku murów zamku, po których można pochodzić uiszczając odpowiednią opłatę. Warto jednak podkreślić to, że ceny w Macedonii nie są wysokie, stąd zwiedzanie tego pięknego państwa nie uszczupli Twojej kieszeni.

Przechadzający się brzegiem Jeziora Ochrydzkiego turyści namawiani są do wycieczek statkiem przez tamtejszych marynarzy. Jedną z głównych atrakcji jest podróż do Monastyru Św. Nauma. Będzie to nie tylko rejs po jeziorze, ale i wspaniała lekcja historii. Po drodze bowiem oglądnąć można znajdujące się na wodzie muzeum, zwane „Bay of Bones”, czyli zrekonstruowaną osadę ludzką z ok 1200 r.p.n.e. Ponadto legenda głosi, że w środku Klasztorze Św. Nauma, można usłyszeć bijące serce świętego.

Macedonia – wczasy, na których odpoczniesz niskim kosztem, zrelaksujesz się w ciepłym słońcu i poznasz wielu ciekawych ludzi. Kultura macedońska jest zbliżona do polskiej, stąd obywatele Macedonii rozumieją potrzeby słowiańskich turystów. Można to zauważyć zwłaszcza w restauracjach, w których oferowane są dania zbliżone do tradycyjnych polskich posiłków. Udając się na tam warto spróbować macedońskiego sosu czosnkowego, którym zachwyca się niemal każdy. Ponadto będąc nad Jeziorem Ochrydzkim należy skosztować tamtejszych ryb.

Jedną z najbardziej popularnych, którą możesz dostać w tym miejscu jest plasica, którą serwuje się ze świeżą sałatką i frytkami. Jeżeli jesteś zainteresowany podróżą w te dziewicze rejony, i masz pytania, na które nie znalazłeś tu odpowiedzi, to wpisując w wyszukiwarkę frazę „Macedonia – wczasy” zostaniesz przekierowany na strony, na których możesz znaleźć interesujące Cię informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here