Preferencje dotyczące spędzania wakacji są bardzo różne. Jedni wybierają morze, inni zaś wybierają aktywny wypoczynek w górach. Jedni zdecydowanie preferują wyjazd zagraniczny, a drudzy wolą spędzić wakacje w rodzinnym kraju. I mimo, że z pogodą bywa różnie to miejsc turystycznych w Polsce jest naprawdę wiele. Dodatkowo są naprawdę urokliwe i dostarczające wielu atrakcji. Bogactwo przyrody i pięknych widoków jest bezsprzecznym atutem rodzimych okolic turystycznych. Ponadto bogactwo historyczne i kulturowe stanowi magnes na turystów.

Jednym z miejsc wpisujących się właśnie w taki obraz jest Kazimierz Dolny. To historyczne miasteczko przyciąga do siebie urokliwą okolicą w pobliżu największej rzeki w Polsce. Jako że, Kazimierz Dolny jest miasteczkiem turystycznym, nie brakuje w nim miejsc noclegowych. Można wśród nich znaleźć pensjonaty, hotele, a dla najbardziej wymagających oferowana jest nocka na zamku.

Hotel w Kazimierzu Dolnym

W trakcie sezonu przez Kazimierz Dolny przewija się około miliona turystów. Są oni podstawą funkcjonowania miasta przez cały rok. W związku z tym nie brakuje w okolicy miejsc w których turyści mogą się zatrzymać. Można znaleźć noclegi w różnych przedziałach cenowych, jednak dużą atrakcję stanowią wille przekształcone na hotele. Przyciągają uwagę turystów swoim niecodziennym stylem i klimatem przeszłych czasów.

Jednym z takich miejsc jest Villa Bohema. To trzygwiazdkowy hotel, położony na jednym z okolicznych wzgórz, pośród licznych drzew. Można tui liczyć na cisze i odpoczynek. Hotel zapewnia swoim gościom wiele atrakcji organizuje cykliczne wydarzenia, stosownie do pory roku. Goście mogą również liczyć na wyśmienite posiłki serwowane przez szefa kuchni przynależnej do hotelu restauracji. Przytulne pokoje dopracowano w każdym szczególe, tak by każdy gość mógł jak najlepiej wspominać pobyt w Villi Bohema.

Sauna i Basen

Poza piękną okolica i komfortowymi pokojami Villa Bohema może poszczycić się posiadaniem basenu oraz sauny. Wśród turystów tego typu atrakcje wręcz są już wymogiem. Kontakt z woda jest zbawienny dla duszy i ciała. Ponadto osoby wybierające pobyt w tym hotelu mogą liczyć na różnorodność zabiegów SPA. Wśród nich możemy znaleźć zabiegi pielęgnujące na twarz, ogólna pielęgnacje ciała, masaże terapie kąpielowe, saunę fińska oraz kryty basen. Wszelkie te doznania sprawiają, że goście mogą w pełni się zrelaksować, nabrać sił i energii na kolejne miesiące. Wykonywane są przez wysokiej klasy specjalistów. Zabiegi SPA dedykowane są zarówno dla kobiet jaki mężczyzn. A korzystanie z basenu oraz sauny fińskiej jest dostępne dla gości za darmo.

Okoliczne atrakcje

Wyjeżdżając na wakacje, liczymy się głównie z tym, by nie spędzać zbyt wielu czasu w hotelu. Kazimierz Dolny obfituje w wiele atrakcji okolicznych. Poza turystycznymi szlakami wiodącymi przez wąwozy i doliny nadwiślańskie warto odwiedzić szlak spichlerzy. Kazimierz Dolny słynął niegdyś z handlu zbożem. Szlak handlowy łączył Małopolskę z Pomorzem, stanowiąc punkt przeładunkowy. Za transport odpowiedzialni byli flisacy, którzy na swych tratwach przepływali całą Wisłę. Chcąc zażyć chwili wytchnienia, można wybrać się na spacer Bulwarem Nadwiślańskim i wieczorowa porą podziwiać zachód słońca.

Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczą nam trzy punkty widokowe, jak Góra Trzech krzyży, Albrechtówka oraz Baszta.  Góra Trzech krzyży poza pamiątka epidemii cholery dostarczy nam widoków na cały Kazimierz Dolny oraz Małopolski Przełom Wisły. Z Albrechtówki można dojrzeć między innymi Mięćmierz, starą wieś flisacką, która obecnie stanowi azyl dla turystów z Warszawy i Lublina. Baszta natomiast jest najstarszym zabytkiem miasta. Uważa się, że z niej roztaczany jest najpiękniejszy widok w Polsce.

Jedną z największych atrakcji są niewątpliwie nocne spacery po ulicach miasteczka, podziemnych korytarzach, czy w Wąwozie. Spotkać tam można inny świat. Świat historii i niezapomnianych emocji. Legendy głoszone przez przewodnika, przenoszą w inny, dawny świat Kazimierza Dolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here