Niezapomniane wakacje wcale nie muszą oznaczać wyprawy na drugi koniec świata lub nawet przekraczania granicy kraju. Fani przygód i ruchu na świeżym powietrzu mogą spożytkować nadmiar energii także w Polsce, która pełna jest malowniczych zakątków i zapierających dech w piersiach widoków. Sprawdź, które regiony najlepiej sprawdzą się jako cel urlopu dla lubiących aktywność fizyczną.

Zwiedź polskie wybrzeże na rowerze

Rower to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, który na dodatek znacznie lepiej sprawdzi się w nadmorskich kurortach niż wymagający znalezienia miejsca parkingowego samochód. Aktywne wycieczki po Polsce warto zacząć od wybrzeża, które jest prawdziwym rajem dla fanów jazdy na rowerze. Płaski krajobraz, ponad 600 kilometrów tras, piękne szlaki oraz nowoczesne ścieżki rowerowe to zaledwie kilka zalet aktywnego urlopu nad polskim morzem.

Dobrym pomysłem może być wzięcie udziału w zorganizowanej przez firmę Apetyt na Świat wycieczce Szlakiem Latarni Morskich, który zaczyna się w Świnoujściu i kończy w Krynicy Morskiej. Na trasie czekają jednak nie tylko zabytkowe latarnie, ale także Międzyzdroje z Aleją Gwiazd, Słowiński Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami, Półwysep Helski z fokarium oraz historyczne miasto Gdańsk. Takie wyprawy po prostu nie da się zapomnieć.

Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady

Prawdopodobnie trudno znaleźć w Polsce drugie tak magiczne i wyjątkowe miejsce jak Bieszczady. Choć obecnie można spotkać w nich całkiem sporo turystów, to nadal górski miejscowości w tej okolicy nie są tak skomercjalizowane jak Zakopane. To właśnie na bieszczadzkich szlakach można naładować baterie oraz znaleźć odrobinę czasu na głębsze przemyślenia czy też obcowanie z dziką przyrodą.

Podczas wyprawy w Bieszczady z całą pewnością warto spróbować zdobyć Tarnicę, czyli najwyższy szczyt położonych w południowo-wschodniej części Polski gór. Ponadto niezapomnianym przeżyciem mogą być wędrówki najpiękniejszymi szlakami bieszczadzkich połonin. Fascynować może również okoliczna kultura, która jest wynikiem położenia gór na granicy Polski, Ukrainy i Słowacji.

Odkryj sekrety Szlaku Orlich Gniazd

Położony między Krakowem i Częstochową Szlak Orlich Gniazd zawdzięcza swoją nazwę położonym na jego trasie licznym ruinom zamków, które znajdują się na wzgórzach przypominających orle gniazda. Zabytkowe budowle obronne powstały z inicjatywy Kazimierza Wielkiego i do dziś przypominają o ciekawych dziejach Polski. Wyprawa w te okolice to idealna propozycja dla fanów historii, którzy nie boją się aktywności fizycznej.

Szlak Orlich Gniazd można zwiedzać na rowerach – to najlepszy sposób na przemierzenie liczącej dwieście kilometrów trasy z licznymi atrakcjami. Wizytówką Jury Krakowsko-Częstochowskiej z całą pewnością jest słynny Zamek w Ogrodzieńcu z duchem Białej Damy, na uwagę zasługuje również zamek w Tenczynie, Bobolicach i Olsztynie. Podczas wyprawy warto zrobić postój i wybrać się także do malowniczych wąwozów oraz jaskiń.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/odlotowepodroze.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here