Polska to kraj pełen magicznych miejsc. Tak naprawdę warto odwiedzić Mazury, góry i Bałtyk. Wszędzie są rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Trudno jednoznacznie określić, co warto zobaczyć, a czego nie. Polska przez cały rok zapewnia doskonałe warunki do spokojnego wypoczynku w malowniczych miejscach. Trudno jest wybrać najpiękniejsze miejsca w Polsce, dlatego przestawiamy miejsca, które bardzo przyciągają turystów.

Polskie góry

polskie góry
fot.pixabay.com

Najbardziej oczywistymi wyborami są Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Można sobie wyobrazić, że latem wszystkie te miejsca są wypełnione dużą liczbą turystów. Jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy i nie miałeś okazji zobaczyć tych miejsc, uwzględnij je w swoim planie wakacyjnym. Jeśli chcesz spokojniejszego i mniej zatłoczonego miejsca, rozważ Bieszczady, Śnieżne Kotły w Karkonoszach, Śnieżnik w Sudetach, Babią Górę w Beskidzie Żywieckim czy Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Wszystkie te lokalizacje przyniosą Ci niesamowite krajobrazy i dadzą możliwość przeżycia niezapomnianej przygody na łonie natury. Jeśli lubisz jazdę na desce, bądź na nartach, warto jest udać się do Czarnej Góry lub Białki Tatrzańskiej. Wypocząć można także w Zieleńcu, Szklarskiej Porębie i Wiśle. Jeśli planujesz podróżować z rodziną zdecyduj się na Góry Stołowe, Pieniny lub Bieszczady. W każdym z tych miejsc znajdziesz idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej, a także bogactwo oferty hotelowej i gastronomicznej.

Polskie jeziora

Polskie jeziora zachwycają swoim pięknem, czystą wodą, wspaniałym krajobrazem oraz bogatą florą i fauną. Polecamy te, które trzeba koniecznie zobaczyć. Tysiące Polaków decyduje się na pobyt nad Bałtykiem, ale niektórzy chcą spędzić niezapomniany czas na wodach innych części naszego kraju. Kraina Tysiąca Jezior to doskonałe miejsce na wakacje w Polsce. Na Warmii i Mazurach nie brakuje atrakcji: spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, spacery po lesie, wędkarstwo, wycieczki statkiem i żeglarstwo oraz długie noce przy ognisku. Mazury to jedno z najpopularniejszych miejsc na rodzinne wakacje z dziećmi w Polsce. Najmłodsze dziecko może spędzić nudny dzień na świeżym powietrzu. Jezioro Okonińskie, Solińskie, Niegocin, Mamry, a także Wigry, są jeziorami, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wypoczynek we Wrocławiu

Na liście najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić, nie można pominąć tego miasta. Trudno zdecydować się na jedną rzecz, bo ucieszy to wiele osób, ale Wrocław to zdecydowanie miejsce, o którym warto wspomnieć. Warto przyjechać, by zwiedzanie Wrocławia rozpocząć od jednej z najpiękniejszych starówek w Polsce. Na Starym Rynku znajduje się około 60 z ponad 800 zabytkowych, niskobudżetowych mieszkań we Wrocławiu. Koniecznie trzeba zobaczyć Ratusz Staromiejski, który jest największym i najstarszym tego typu obiektem w Polsce. W jego piwnicy do niedawna znajdowała się najstarsza restauracja w Europie – słynna Piwnica Świdnicka. Jednak na początku 2018 roku najemcy lokalu zbankrutowali i zostali przejęci przez władze miasta. W rezultacie do tej pory pozostawał zamknięty. Chcąc zobaczyć Stary Rynek z góry, warto pokonać 300 stopni, aby wspiąć się na Wieżę św. Elżbiety. Ten widok jest wart każdego wysiłku. Afrykarium we Wrocławiu jest częścią ogrodu zoologicznego i jest powodem, dla którego przyjeżdżają tu turyści z całej Polski. Codziennie odwiedza to miejsce około 25 000 osób. Jest to jedyne akwarium na świecie poświęcone afrykańskiej faunie. Jest ich tak wiele, a przestrzeń przygotowana z myślą o zwierzętach jest niesamowita. Miejsce jest bardzo przyjemne, a bilety warte swojej ceny (51 zł dla dorosłych i 41 zł dla dzieci).

Inne obszary Polski

Polska, odpoczynek
fot.pixabay.com

Wśród miast w Polsce warto wziąć pod uwagę, że Gdańsk posiada dużą liczbę zabytków architektury, Wrocław ma piękny rynek, ratusz i Ostrów Tumski, Sandomierz położony jest na siedmiu wzgórzach nad Wisłą, Warszawa i Stare Miasto czy Toruń i średniowieczny zespół miejski. W pobliżu tych miast jest wiele innych obszarów, które mogą być źródłem inspiracji na wakacje w Polsce. Na przykład około godziny jazdy od Wrocławia znajduje się imponujący Zamek Książ i malownicze góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here